bplist00—_WebMainResource’ _WebResourceTextEncodingName_WebResourceFrameName^WebResourceURL_WebResourceData_WebResourceMIMETypeUUTF-8P_Afile:///Users/brianmeredith/Downloads/GannonClevResults2015-2.htmO¶Ú

Licensed to Cleveland State University
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 1/16/2015 06:25 PM
               Gannon University vs. Cleveland State - 1/16/2015               
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gannon University-LE  'A'                        NT    1:51.79         11  
     1) Summers, Madeline C JR          2) Borza, Gabrielle A SO          
     3) Knapp, Amanda M SR              4) Lydic, Morgan A JR             
       28.34    32.10    26.60    24.75                                    
  2 Cleveland State University-LE  'A'               NT    1:52.12          4  
     1) Rothgery, Jillian A JR          2) Tretter, Madisen R SO          
     3) Cannon, Adriana G SO            4) Evans, Anna SO                 
       28.74    31.81    27.10    24.47                                    
  3 Gannon University-LE  'B'                        NT    1:57.01          2  
     1) Wu, Abigail SO                  2) Luschini, Corinna M SR         
     3) Franzen, Michelle FR            4) Nottingham, Emily JR           
       30.20    35.17    27.04    24.60                                    
  4 Cleveland State University-LE  'B'               NT    1:57.49        
     1) Bender, Erin N SR               2) Chevalier, Kayley L JR         
     3) Smith, Hayley A SR              4) Grove, Rachel M SR             
       31.11    31.95    27.84    26.59                                    
  5 Gannon University-LE  'C'                        NT   x2:04.52        
     1) Peduto, Anita N SO              2) Lazenby, Shanen K JR           
     3) Hoffman, Aubrey N SO            4) Joseph, Katie M SR             
       31.49    35.37    31.73    25.93                                    
 
Event 2  Men 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cleveland State University-LE  'A'               NT    1:36.57         11  
     1) Ingledew, Adam JR               2) McLaughlin, Declan T SO        
     3) Heckman, Greyson P SO           4) Tolson, Robert SO              
       25.33    27.13    23.01    21.10                                    
  2 Gannon University-LE  'A'                        NT    1:38.50          4  
     1) Chrzanowski, Adam J SR          2) Bissell, Logan G SR            
     3) Donovan, Noah B FR              4) Fedorchenko, Denys JR          
       24.76    27.89    23.95    21.90                                    
  3 Gannon University-LE  'B'                        NT    1:41.50          2  
     1) Carter, Ryan D JR               2) Smith, Michael JR              
     3) Loughner, Matthew SO            4) Coughran, Terrace P SR         
       26.06    28.67    24.83    21.94                                    
  4 Gannon University-LE  'C'                        NT   x1:44.56        
     1) Decsey, Michael V SR            2) Allison, Michael A JR          
     3) Durnwald, Trevor SO             4) Weiser, Mike F FR              
       27.38    29.21    25.57    22.40                                    
 -- Cleveland State University-LE  'B'               NT         DQ        
     1) LaValle, Jonathon FR            2) Brittain, Phillip SO           
     3) Sikatzki, Philipp SO            4) Burton, Aidan T SO             
       24.48    26.87    21.34    21.53                                    
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McConnell, Alexand  SO Cleveland St-LE           NT   11:00.01          9  
      29.58   33.00   33.16   33.04   32.99   32.89   32.94   33.22
      33.01   33.44   33.39   33.30   33.09   33.47   33.32   33.28
      33.15   33.28   33.39   33.07                                
  2 Vermandere, Tara A  SO Cleveland St-LE           NT   11:06.34          4  
      30.38   33.02   33.54   33.63   33.70   33.63   33.91   33.79
      33.89   33.82   33.39   33.39   33.38   33.53   33.70   33.63
      33.61   33.63   33.81   30.96                                
  3 Choban, Adelee J    SR Gannon-LE                 NT   11:28.54          3  
      30.65   33.80   34.53   34.81   34.58   34.63   34.69   34.40
      34.52   34.16   34.31   34.16   35.06   35.72   35.18   35.16
      34.76   34.49   34.45   34.48                                
  4 Ott, Jessica L      FR Gannon-LE                 NT   11:29.83          2  
      30.53   33.84   33.94   34.21   34.52   34.48   34.88   35.43
      35.04   34.96   35.18   35.07   34.92   34.59   35.03   34.82
      34.80   35.01   34.85   33.73                                
  5 McCormick, Kelsey   SO Gannon-LE                 NT   11:38.25          1  
      31.27   34.05   34.79   35.06   35.37   35.23   35.54   35.49
      35.22   35.22   35.20   35.39   35.30   35.27   35.08   35.03
      35.38   35.10   34.85   34.41                                
  6 Williams, Makayla   FR Gannon-LE                 NT  x11:46.34        
      29.90   33.14   33.92   34.19   34.57   35.21   35.50   35.52
      36.44   36.53   36.14   36.36   36.50   36.55   36.63   36.52
      36.55   36.16   35.66   34.35                                
  7 Haskins, Mckenna    FR Gannon-LE                 NT  x12:06.43        
      31.37                   36.14   36.64   37.21   36.54   37.28
      36.27   36.65   36.56   36.89   36.80   37.17   36.89   36.82
      36.82   36.63   36.94   36.07                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fedorchenko, Denys  JR Gannon-LE                 NT   10:06.49          9  
      27.33   30.35   30.90   30.99   30.88   30.82   30.62   30.58
      30.74   30.75   30.75   30.35   30.37   30.29   30.13   30.28
      30.31   30.14   30.04   29.87                                
  2 Lawrence, Michael   JR Gannon-LE                 NT   10:08.76          4  
      27.28   30.09   30.65   30.83   30.57   31.07   31.05   30.78
      30.93   31.26   29.39   30.00   30.61   30.53   30.62   30.89
      30.87   30.79   30.71   29.84                                
  3 Wolter, Drew        SO Gannon-LE                 NT   10:13.57          3  
      27.77   30.87   30.76   31.09   30.93   30.95   31.03   30.79
      31.08   30.89   30.69   30.65   30.85   30.99   30.91   30.79
      31.03   31.01   30.70   29.79                                
  4 Alleman, Gage       SO Cleveland St-LE           NT   10:24.43          2  
      27.54   30.21   30.83   30.97   30.53   30.83   31.01   31.19
      31.31   31.55   31.75   32.47   32.04   31.99   32.07   31.66
      32.24   32.02   31.49   30.73                                
  5 Gonzalez Medina, M  JR Cleveland St-LE           NT   10:38.50          1  
      27.55   30.37   30.95   31.05   31.14   31.30   30.65   31.28
      31.25   31.75   32.29   32.25   32.54   32.94   32.83   33.50
      33.83   33.62   33.75   33.66                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miller, Meghan E    SO Cleveland St-LE           NT    1:58.74          9  
      27.73   29.97   30.63   30.41                                
  2 Franzen, Michelle   FR Gannon-LE                 NT    2:00.57          4  
      28.79   30.74   30.58   30.46                                
  3 Lazenby, Shanen K   JR Gannon-LE                 NT    2:00.98          3  
      28.65   30.71   31.07   30.55                                
  4 Robertson, Bethany  JR Cleveland St-LE           NT    2:01.51          2  
      29.05   30.76   30.89   30.81                                
  5 Czupik, Larissa     FR Cleveland St-LE           NT    2:02.36          1  
      28.48   30.70   31.87   31.31                                
  6 Wu, Abigail         SO Gannon-LE                 NT    2:03.31        
      28.93   30.93   31.65   31.80                                
  7 Joseph, Katie M     SR Gannon-LE                 NT   x2:04.49        
      29.06   31.26   31.85   32.32                                
  8 Grove, Rachel M     SR Cleveland St-LE           NT   x2:06.59        
      29.69   32.18   32.67   32.05                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Grant, Nathan R     SR Cleveland St-LE           NT    1:44.81          9  
      25.00   27.28   27.14   25.39                                
  2 Chrzanowski, Adam   SR Gannon-LE                 NT    1:45.20          4  
      24.84   27.71   27.04   25.61                                
  3 Morris, Terrence M  SO Cleveland St-LE           NT    1:49.08          3  
      25.42   27.47   28.76   27.43                                
  4 Brittain, Phillip   SO Cleveland St-LE           NT    1:49.45          2  
      25.13   27.84   28.53   27.95                                
  5 Wolter, Drew        SO Gannon-LE                 NT    1:50.76          1  
      24.67   27.92   29.17   29.00                                
  6 Coughran, Terrace   SR Gannon-LE                 NT    1:51.07        
      26.17   28.58   27.94   28.38                                
  7 Herman, Tommy R     JR Gannon-LE                 NT   x1:51.77        
      25.63   28.28   28.79   29.07                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 VanDewerker, Jamie  FR Cleveland St-LE           NT    1:00.32          9  
      29.44   30.88                                                
  2 Summers, Madeline   JR Gannon-LE                 NT    1:00.60          4  
      29.51   31.09                                                
  3 Rothgery, Jillian   JR Cleveland St-LE           NT    1:01.70          3  
      29.54   32.16                                                
  4 Tamas, Liz G        SR Cleveland St-LE           NT    1:03.38          2  
      31.06   32.32                                                
  5 Cannon, Adriana G   SO Cleveland St-LE           NT   x1:04.61        
      31.76   32.85                                                
  6 Peduto, Anita N     SO Gannon-LE                 NT    1:06.55          1  
      32.49   34.06                                                
  7 Haskins, Mckenna    FR Gannon-LE                 NT    1:14.15        
      36.00   38.15                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaValle, Jonathon   FR Cleveland St-LE           NT      53.23          9  
      25.87   27.36                                                
  2 Ingledew, Adam      JR Cleveland St-LE           NT      54.71          4  
      26.29   28.42                                                
  3 Carter, Ryan D      JR Gannon-LE                 NT      55.80          3  
      27.22   28.58                                                
  4 Weiser, Mike F      FR Gannon-LE                 NT      56.83          2  
      27.86   28.97                                                
  5 Durnwald, Trevor    SO Gannon-LE                 NT      58.54          1  
      28.46   30.08                                                
  6 Heckman, Greyson P  SO Cleveland St-LE           NT      59.16        
      28.78   30.38                                                
  7 Decsey, Michael V   SR Gannon-LE                 NT     x59.26        
      28.89   30.37                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tretter, Madisen R  SO Cleveland St-LE           NT    1:10.31          9  
      33.54   36.77                                                
  2 Chevalier, Kayley   JR Cleveland St-LE           NT    1:10.59          4  
      33.33   37.26                                                
  3 Borza, Gabrielle A  SO Gannon-LE                 NT    1:11.20          3  
      33.57   37.63                                                
  4 Vermandere, Tara A  SO Cleveland St-LE           NT    1:12.57          2  
      34.24   38.33                                                
  5 Bender, Erin N      SR Cleveland St-LE           NT   x1:13.24        
      34.01   39.23                                                
  6 Luschini, Corinna   SR Gannon-LE                 NT    1:17.15          1  
      36.28   40.87                                                
  7 Williams, Makayla   FR Gannon-LE                 NT    1:17.96        
      35.52   42.44                                                
 -- Lydic, Morgan A     JR Gannon-LE                 NT   X1:14.14        
      33.75   40.39                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sikatzki, Philipp   SO Cleveland St-LE           NT      59.49          9  
      27.81   31.68                                                
  2 Alleman, Gage       SO Cleveland St-LE           NT      59.61          4  
      28.50   31.11                                                
  3 Smith, Michael      JR Gannon-LE                 NT    1:03.14          3  
      29.35   33.79                                                
  4 Garich, Scott S     FR Gannon-LE                 NT    1:03.96          2  
      30.39   33.57                                                
  5 Loughner, Matthew   SO Gannon-LE                 NT    1:04.27          1  
      30.16   34.11                                                
  6 Strawser, Alex J    JR Cleveland St-LE           NT    1:04.44        
      29.91   34.53                                                
  7 Allison, Michael A  JR Gannon-LE                 NT   x1:04.80        
      30.87   33.93                                                
  8 Newcamp, Gary D     SR Gannon-LE                 NT   x1:15.86        
      34.88   40.98                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Turk, Jodi C        JR Cleveland St-LE           NT    2:13.80          9  
      30.04   33.51   34.88   35.37                                
  2 Smith, Hayley A     SR Cleveland St-LE           NT    2:17.40          4  
      29.89   34.07   36.32   37.12                                
  3 Knapp, Amanda M     SR Gannon-LE                 NT    2:17.61          3  
      30.39   34.43   35.83   36.96                                
  4 Terwilliger, Megha  FR Gannon-LE                 NT    2:17.91          2  
      30.93   34.34   36.48   36.16                                
  5 Hoffman, Aubrey N   SO Gannon-LE                 NT    2:30.31          1  
      31.84   36.53   40.37   41.57                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davis, Cole A       FR Gannon-LE                 NT    1:56.89          9  
      26.95   29.87   29.97   30.10                                
  2 Walsh, Patrick A    SO Cleveland St-LE           NT    1:56.98          4  
      26.84   30.46   29.85   29.83                                
  3 Krueger, Andrew     FR Cleveland St-LE           NT    1:57.89          3  
      25.86   29.96   30.94   31.13                                
  4 Wethington, Grant   FR Cleveland St-LE           NT    1:59.64          2  
      27.12   30.30   31.15   31.07                                
  5 Donovan, Noah B     FR Gannon-LE                 NT    2:00.53          1  
      26.39   30.41   31.21   32.52                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lydic, Morgan A     JR Gannon-LE                 NT      24.90          9  
  2 Evans, Anna         SO Cleveland St-LE           NT      25.12          4  
  3 VanDewerker, Jamie  FR Cleveland St-LE           NT      25.29          3  
  4 Lazenby, Shanen K   JR Gannon-LE                 NT      25.35          2  
  5 Nottingham, Emily   JR Gannon-LE                 NT      25.36          1  
  6 Heffernan, Madelin  FR Cleveland St-LE           NT      26.00        
  7 Zeller, Tobie       FR Cleveland St-LE           NT     x26.44        
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tolson, Robert      SO Cleveland St-LE           NT      21.64          9  
  2 Heckman, Greyson P  SO Cleveland St-LE           NT      21.94          4  
  3 Weiser, Mike F      FR Gannon-LE                 NT      22.28          3  
  4 Fausti, Jacob       FR Cleveland St-LE           NT      22.36          2  
  5 Coughran, Terrace   SR Gannon-LE                 NT      22.67          1  
  6 Bissell, Logan G    SR Gannon-LE                 NT      22.96        
  7 Hoobler, Jon A      SR Gannon-LE                 NT     x23.47        
  8 Daniels, Cameron L  FR Gannon-LE                 NT     x23.60        
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sposet, Samantha    JR Cleveland St-LE           NP     256.72          9  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Danny      JR Cleveland St-LE           NP     350.47          9  
  2 Robbins, Rhys       FR Cleveland St-LE           NP     200.62          4  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lydic, Morgan A     JR Gannon-LE                 NT      53.94          9  
      26.08   27.86                                                
  2 VanDewerker, Jamie  FR Cleveland St-LE           NT      54.50          4  
      26.58   27.92                                                
  3 Evans, Anna         SO Cleveland St-LE           NT      55.24          3  
      26.89   28.35                                                
  4 Nottingham, Emily   JR Gannon-LE                 NT      55.28          2  
      26.80   28.48                                                
  5 Franzen, Michelle   FR Gannon-LE                 NT      55.62          1  
      26.97   28.65                                                
  6 Lazenby, Shanen K   JR Gannon-LE                 NT     x55.65        
      27.14   28.51                                                
  7 Zeller, Tobie       FR Cleveland St-LE           NT      58.06        
      28.14   29.92                                                
  8 Tretter, Madisen R  SO Cleveland St-LE           NT     x58.57        
      28.10   30.47                                                
  9 Hoffman, Aubrey N   SO Gannon-LE                 NT   x1:00.07        
      28.70   31.37                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ingledew, Adam      JR Cleveland St-LE           NT      47.24          9  
      22.59   24.65                                                
  2 Chrzanowski, Adam   SR Gannon-LE                 NT      47.43          4  
      22.49   24.94                                                
  3 McLaughlin, Declan  SO Cleveland St-LE           NT      48.08          3  
      22.79   25.29                                                
  4 Alleman, Gage       SO Cleveland St-LE           NT      49.96          2  
      24.27   25.69                                                
  5 Garich, Scott S     FR Gannon-LE                 NT      52.15          1  
      25.07   27.08                                                
  6 Daniels, Cameron L  FR Gannon-LE                 NT      52.74        
      25.07   27.67                                                
  7 Hoobler, Jon A      SR Gannon-LE                 NT     x53.31        
      25.46   27.85                                                
 -- Weiser, Mike F      FR Gannon-LE                 NT         DQ        
      24.27   26.50                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Turk, Jodi C        JR Cleveland St-LE           NT    2:12.21          9  
      32.03   33.90   33.64   32.64                                
  2 Summers, Madeline   JR Gannon-LE                 NT    2:13.91          4  
      31.33   34.43   34.36   33.79                                
  3 Smith, Hayley A     SR Cleveland St-LE           NT    2:15.98          3  
      31.59   33.99   34.86   35.54                                
  4 Knapp, Amanda M     SR Gannon-LE                 NT    2:16.22          2  
      31.98   34.20   34.87   35.17                                
  5 Rothgery, Jillian   JR Cleveland St-LE           NT    2:19.59          1  
      32.79   34.52   35.87   36.41                                
  6 Grove, Rachel M     SR Cleveland St-LE           NT   x2:21.78        
      32.50   36.33   36.93   36.02                                
  7 Peduto, Anita N     SO Gannon-LE                 NT    2:26.45        
      34.69   37.05   37.51   37.20                                
  8 Haskins, Mckenna    FR Gannon-LE                 NT   x2:36.77        
      36.80   39.26   40.38   40.33                                
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaValle, Jonathon   FR Cleveland St-LE           NT    1:56.52          9  
      26.97   29.18   30.13   30.24                                
  2 Burton, Aidan T     SO Cleveland St-LE           NT    2:00.23          4  
      27.14   29.83   31.72   31.54                                
  3 Carter, Ryan D      JR Gannon-LE                 NT    2:05.45          3  
      29.08   30.87   32.28   33.22                                
  4 Brittain, Phillip   SO Cleveland St-LE           NT    2:06.87          2  
      28.82   32.05   32.91   33.09                                
  5 Davis, Cole A       FR Gannon-LE                 NT    2:13.17          1  
      31.14   33.07   34.19   34.77                                
  6 Decsey, Michael V   SR Gannon-LE                 NT    2:14.65        
      31.02   33.86   34.85   34.92                                
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chevalier, Kayley   JR Cleveland St-LE           NT    2:31.19          9  
      34.08   38.47   39.06   39.58                                
  2 Borza, Gabrielle A  SO Gannon-LE                 NT    2:33.40          4  
      34.76   38.74   39.89   40.01                                
  3 Vermandere, Tara A  SO Cleveland St-LE           NT    2:38.04          3  
      35.60   40.00   41.09   41.35                                
  4 Bender, Erin N      SR Cleveland St-LE           NT    2:38.56          2  
      35.16   39.85   41.52   42.03                                
  5 Luschini, Corinna   SR Gannon-LE                 NT    2:46.86          1  
      37.85   41.98   43.10   43.93                                
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lawrence, Michael   JR Gannon-LE                 NT    2:14.80          9  
      30.29   34.32   35.26   34.93                                
  2 McLaughlin, Declan  SO Cleveland St-LE           NT    2:16.04          4  
      31.41   35.11   35.27   34.25                                
  3 Strawser, Alex J    JR Cleveland St-LE           NT    2:20.77          3  
      31.44   35.31   36.59   37.43                                
  4 Allison, Michael A  JR Gannon-LE                 NT    2:24.76          2  
      33.51   37.36   38.45   35.44                                
  5 Smith, Michael      JR Gannon-LE                 NT    2:25.35          1  
      32.70   36.99   38.29   37.37                                
  6 Bissell, Logan G    SR Gannon-LE                 NT   x2:25.77        
      32.39   36.58   38.37   38.43                                
  7 Newcamp, Gary D     SR Gannon-LE                 NT   x2:48.75        
      37.44   42.01   44.64   44.66                                
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miller, Meghan E    SO Cleveland St-LE           NT    5:17.76          9  
      29.40   31.64   32.26   32.13   32.20   32.02   32.24   32.65
      32.14   31.08                                                
  2 Joseph, Katie M     SR Gannon-LE                 NT    5:31.35          4  
      30.26   33.43   33.64   33.51   33.63   33.65   33.42   34.11
      33.35   32.35                                                
  3 Tamas, Liz G        SR Cleveland St-LE           NT    5:32.44          3  
      30.47   33.39   34.05   33.56   34.20   33.84   34.36   33.67
      33.08   31.82                                                
  4 Choban, Adelee J    SR Gannon-LE                 NT    5:39.71          2  
      31.30   34.61   35.08   35.62   34.37   34.35   34.12   33.71
      33.88   32.67                                                
  5 McCormick, Kelsey   SO Gannon-LE                 NT    5:40.08          1  
      30.96   33.82   34.73   34.97   34.81   34.66   34.74   34.38
      33.84   33.17                                                
  6 Czupik, Larissa     FR Cleveland St-LE           NT    5:41.70        
      30.38   32.77   34.52   35.02   34.46   35.37   35.35   35.54
      34.50   33.79                                                
  7 Ott, Jessica L      FR Gannon-LE                 NT   x5:42.93        
      30.75   34.22   34.58   34.54   35.13   34.91   35.13   35.01
      34.74   33.92                                                
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez Medina, M  JR Cleveland St-LE           NT    4:53.65          9  
      26.89   29.53   28.83   29.17   29.52   29.83   30.16   30.98
      30.53   28.21                                                
  2 Grant, Nathan R     SR Cleveland St-LE           NT    4:55.28          4  
      27.03   29.93   30.31   30.82   30.93   30.14   29.76   29.84
      29.50   27.02                                                
  3 Brittain, Phillip   SO Cleveland St-LE           NT    4:57.94          3  
      26.94   30.48   30.88   31.26   30.33   30.89   30.51   30.69
      29.17   26.79                                                
  4 Wolter, Drew        SO Gannon-LE                 NT    4:57.98          2  
      27.09   30.41   30.50   30.36   30.74   30.60   30.18   30.28
      29.89   27.93                                                
  5 Herman, Tommy R     JR Gannon-LE                 NT    5:03.86          1  
      27.25   30.61   30.89   31.08   30.58   30.70   30.85   31.01
      30.90   29.99                                                
  6 Morris, Terrence M  SO Cleveland St-LE           NT   x5:05.05        
      27.48   29.95   30.62   30.83   30.82   31.41   31.09   31.18
      31.37   30.30                                                
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Franzen, Michelle   FR Gannon-LE                 NT    1:00.34          9  
      28.34   32.00                                                
  2 Cannon, Adriana G   SO Cleveland St-LE           NT    1:01.33          4  
      28.83   32.50                                                
  3 Terwilliger, Megha  FR Gannon-LE                 NT    1:04.52          3  
      29.77   34.75                                                
  4 Hoffman, Aubrey N   SO Gannon-LE                 NT    1:06.57          2  
      30.89   35.68                                                
 -- McConnell, Alexand  SO Cleveland St-LE           NT   X1:03.32        
      29.54   33.78                                                
 -- Tretter, Madisen R  SO Cleveland St-LE           NT   X1:05.14        
      30.12   35.02                                                
 -- Heffernan, Madelin  FR Cleveland St-LE           NT   X1:08.81        
      30.44   38.37                                                
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sikatzki, Philipp   SO Cleveland St-LE           NT      49.04          9  
      22.58   26.46                                                
  2 Donovan, Noah B     FR Gannon-LE                 NT      53.64          4  
      25.26   28.38                                                
  3 Chrzanowski, Adam   SR Gannon-LE                 NT      54.51          3  
      25.44   29.07                                                
  4 Loughner, Matthew   SO Gannon-LE                 NT      56.83          2  
      26.51   30.32                                                
  5 Durnwald, Trevor    SO Gannon-LE                 NT     x57.54        
      26.42   31.12                                                
 -- Wethington, Grant   FR Cleveland St-LE           NT     X53.60        
      25.32   28.28                                                
 -- LaValle, Jonathon   FR Cleveland St-LE           NT     X54.61        
      25.37   29.24                                                
 -- Fausti, Jacob       FR Cleveland St-LE           NT     X55.75        
      25.99   29.76                                                
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sposet, Samantha    JR Cleveland St-LE           NP     290.62          9  
 
Event 28  Men 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Danny      JR Cleveland St-LE           NP     319.88          9  
  2 Robbins, Rhys       FR Cleveland St-LE           NP     196.05          4  
 
Event 29  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Turk, Jodi C        JR Cleveland St-LE           NT    4:41.70          9  
      30.27   34.60   36.04   34.97   42.95   41.79   30.94   30.14
  2 Summers, Madeline   JR Gannon-LE                 NT    4:44.40          4  
      29.35   34.03   36.73   37.05   41.43   41.27   32.13   32.41
  3 Wu, Abigail         SO Gannon-LE                 NT    4:54.63          3  
      30.84   36.20   38.36   37.47   41.92   41.86   34.15   33.83
  4 Peduto, Anita N     SO Gannon-LE                 NT    5:10.66          2  
      33.34   39.12   40.11   39.55   44.73   44.76   34.99   34.06
  5 Luschini, Corinna   SR Gannon-LE                 NT   x5:17.61        
      34.40   40.31   40.95   39.69   44.32   44.23   37.36   36.35
 -- Robertson, Bethany  JR Cleveland St-LE           NT   X4:46.38        
      31.22   35.40   37.40   36.25   40.47   41.67   32.53   31.44
 
Event 30  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name              Year School                  Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fedorchenko, Denys  JR Gannon-LE                 NT    4:13.41          9  
      26.32   30.93   32.83   33.25   36.85   37.22   29.65   26.36
  2 Donovan, Noah B     FR Gannon-LE                 NT    4:22.86          4  
      27.06   30.91   35.07   34.76   38.18   38.40   29.60   28.88
  3 Lawrence, Michael   JR Gannon-LE                 NT    4:24.84          3  
      28.48   33.30   34.35   34.16   35.53   36.81   31.58   30.63
  4 Davis, Cole A       FR Gannon-LE                 NT   x4:26.69        
      27.29   30.65   34.76   34.22   39.61   39.50   30.89   29.77
 -- Walsh, Patrick A    SO Cleveland St-LE           NT   X4:13.48        
      27.31   30.89   32.25   32.81   37.37   37.48   28.09   27.28
 -- Burton, Aidan T     SO Cleveland St-LE           NT   X4:25.11        
      26.17   30.79   33.11   32.68   39.37   40.11   32.09   30.79
 -- Krueger, Andrew     FR Cleveland St-LE           NT   X4:31.80        
      26.39   30.44   34.63   34.98   40.07   41.03   32.14   32.12
 
Event 31  Women 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gannon University-LE  'A'                        NT    1:40.70         11  
     1) Nottingham, Emily JR            2) Knapp, Amanda M SR             
     3) Joseph, Katie M SR              4) Lydic, Morgan A JR             
       25.37    25.13    25.75    24.45                                    
  2 Cleveland State University-LE  'A'               NT    1:41.28          4  
     1) VanDewerker, Jamie FR           2) Rothgery, Jillian A JR         
     3) Miller, Meghan E SO             4) Evans, Anna SO                 
       25.44    25.65    25.50    24.69                                    
 -- Gannon University-LE  'B'                        NT   X1:41.94        
     1) Summers, Madeline C JR          2) Lazenby, Shanen K JR           
     3) Terwilliger, Meghan N FR        4) Franzen, Michelle FR           
       25.01    25.58    26.35    25.00                                    
 -- Cleveland State University-LE  'B'               NT   X1:44.08        
     1) Tamas, Liz G SR                 2) McConnell, Alexandra SO        
     3) Cannon, Adriana G SO            4) Grove, Rachel M SR             
       25.65    25.59    26.04    26.80                                    
 -- Cleveland State University-LE  'C'               NT   X1:47.83        
     1) Heffernan, Madeline FR          2) Czupik, Larissa FR             
     3) Vermandere, Tara A SO           4) Zeller, Tobie FR               
       26.95    26.55    27.17    27.16                                    
 -- Gannon University-LE  'C'                        NT   X1:50.79        
     1) Wu, Abigail SO                  2) McCormick, Kelsey K SO         
     3) Borza, Gabrielle A SO           4) Choban, Adelee J SR            
       26.66    27.15    29.13    27.85                                    
 
Event 32  Men 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                         Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cleveland State University-LE  'A'               NT    1:24.21         11  
     1) Ingledew, Adam JR               2) Grant, Nathan R SR             
     3) Sikatzki, Philipp SO            4) McLaughlin, Declan T SO        
       21.58    21.19    20.41    21.03                                    
  2 Gannon University-LE  'A'                        NT    1:28.85          4  
     1) Wolter, Drew SO                 2) Bissell, Logan G SR            
     3) Carter, Ryan D JR               4) Coughran, Terrace P SR         
       22.66    22.42    22.09    21.68                                    
  3 Gannon University-LE  'D'                        NT    1:37.60          2  
     1) Garich, Scott S FR              2) Newcamp, Gary D SR             
     3) Smith, Michael JR               4) Durnwald, Trevor SO            
       23.99    25.73    24.21    23.67                                    
 -- Cleveland State University-LE  'B'               NT   X1:27.13        
     1) Heckman, Greyson P SO           2) Tolson, Robert SO              
     3) Gonzalez Medina, Mauro A JR     4) Fausti, Jacob FR               
       22.06    21.07    22.30    21.70                                    
 -- Gannon University-LE  'B'                        NT   X1:28.35        
     1) Weiser, Mike F FR               2) Fedorchenko, Denys JR          
     3) Loughner, Matthew SO            4) Chrzanowski, Adam J SR         
       22.84    22.77    21.93    20.81                                    
 -- Gannon University-LE  'C'                        NT         DQ        
     1) Daniels, Cameron L FR           2) Allison, Michael A JR          
     3) Decsey, Michael V SR            4) Hoobler, Jon A SR              
       24.34    23.58    23.31    23.55                                    
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 32                    
 
  1. Cleveland State University          159   2. Gannon University                   117
 
                    Men - Team Rankings - Through Event 32                     
 
  1. Cleveland State University          176   2. Gannon University                   108