bplist00—_WebMainResource’ _WebResourceData_WebResourceMIMEType_WebResourceTextEncodingName_WebResourceFrameName^WebResourceURLO•z

Licensed to Cleveland State University
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 4.0 10/25/2014 05:19 PM
               Cleveland State vs Valparaiso vs YSU - 10/25/2014               
                                    Results                                    
 
Event 1  Women 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Youngstown State University-LE  'A'                    NT    3:59.26  
     1) Dow, Ashley E SR                2) Jonsdottir, Kolbrun FR         
     3) Aranda, Madison L FR            4) Janson, Jana JR                
       28.16    58.42    31.89  1:08.98    26.85    57.47    25.52    54.39
  2 Cleveland State University-LE  'A'                     NT    4:04.92  
     1) Rothgery, Jillian A JR          2) Tretter, Madisen R SO          
     3) Miller, Meghan E SO             4) Evans, Anna SO                 
       29.74  1:02.58    31.38  1:08.14    27.53    58.84    26.18    55.36
  3 Valparaiso University Swimming-IN  'A'                 NT    4:08.56  
     1) Segatto, Flavia                 2) Cannon, Makenna                
     3) Gomez Barrientos, Dani          4) Trimpe, Emily                  
       31.09  1:03.11    33.08  1:10.70    27.18    58.95    26.27    55.80
  4 Cleveland State University-LE  'B'                     NT    4:10.13  
     1) Grove, Rachel M SR              2) Chevalier, Kayley L JR         
     3) Cannon, Adriana G SO            4) Turk, Jodi C JR                
       30.10  1:02.67    32.42  1:09.12    28.51  1:02.26    26.66    56.08
 
Event 2  Men 400 Yard Medley Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cleveland State University-LE  'A'                     NT    3:28.65  
     1) Sikatzki, Philipp SO            2) Tippen, Patrick FR             
     3) Gonzalez, Mauricio A JR         4) Tolson, Robert SO              
       23.44    48.84    27.60    59.26    23.56    51.64    23.40    48.91
  2 Cleveland State University-LE  'B'                     NT    3:32.83  
     1) LaValle, Jonathon FR            2) Grant, Nathan R SR             
     3) Heckman, Greyson P SO           4) McLaughlin, Declan T SO        
       25.54    53.47    27.45    58.01    25.08    53.55    22.23    47.80
  3 Valparaiso University Swimming-IN  'A'                 NT    3:36.44  
     1) Penn, Max                       2) Tuinukuafe, Atolo              
     3) Castro Diaz, Gonzalo            4) Braun, Kyle                    
       26.62    55.22    28.36  1:01.13    24.55    52.79    22.18    47.30
 
Event 3  Women 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orosz, Viktoria R         FR Youngstown St-LE          NT   10:20.99  
      28.15   30.72   31.28   31.55   31.72   31.86   31.64   31.42
      31.48   31.31   31.14   31.33   31.25   31.52   31.11   30.73
      31.04   30.92   31.13   29.69                                
  2 Gomez Barrientos, Dani       Valpo Swimming-IN         NT   10:42.05  
      28.79   31.71   32.43   33.00   33.47   32.90   32.94   32.87
      31.49   32.79   32.10   33.08   32.39   32.69   31.35   32.42
      32.13   32.77   31.02   29.71                                
  3 McConnell, Alexandra      SO Cleveland St-LE           NT   10:45.08  
      29.03   31.97   32.62   32.66   32.86   32.67   32.64   32.60
      32.70   32.54   32.49   32.18   32.33   32.61   32.62   32.33
      32.54   32.70   32.14   30.85                                
  4 Robertson, Bethany L      JR Cleveland St-LE           NT   10:59.01  
      29.51   31.94   32.60   32.77   32.72   32.98   32.88   33.02
      32.95   33.30   32.83   33.21   33.41   33.83   33.63   33.72
      33.74   33.77   33.58   32.62                                
  5 Vermandere, Tara A        SO Cleveland St-LE           NT   11:12.38  
      30.49   32.89   33.47   33.82   33.92   34.07   33.94   33.99
      33.99   34.37   34.41   34.07   34.46   34.06   33.81   33.77
      34.02   33.69   33.79   31.35                                
  6 Martin, Hanna E           JR Youngstown St-LE          NT   11:41.46  
      29.90   33.18   34.34   34.36   34.99   34.67   35.02   35.08
      35.72   35.56   35.94   35.46   35.92   35.82   36.05   36.22
      35.83   36.00   36.22   35.18                                
  7 Law, Rachel                  Valpo Swimming-IN         NT   11:45.87  
      30.74   33.32   33.82   33.92   34.28   34.65   35.23   35.70
      36.04   36.09   36.16   36.52   36.68   36.78   36.31   36.77
      36.43   36.32   35.70   34.41                                
  8 Gerbrand, Katrina J       SO Youngstown St-LE          NT   11:46.50  
      31.23   34.70   35.27   35.42   35.81   36.17   35.81   35.61
      35.75   35.71   35.84   35.57   35.91   35.60   35.66   35.68
      35.77   35.65   35.56   33.78                                
  9 Mariani, Megan               Valpo Swimming-IN         NT   12:35.41  
      33.82   36.98   37.88   37.60   37.81   37.96   37.86   37.92
      37.88   38.06   38.11   38.35   38.84   38.77   37.92   38.11
      38.30   38.12   37.94   37.18                                
 
Event 4  Men 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riordan, Kyle             JR Cleveland St-LE           NT   10:08.74  
      26.87   30.03   30.68   30.74   31.26   31.28   31.05   31.02
      30.93   31.33   30.99   30.67   30.57   30.85   30.93   31.58
      30.42   30.22   29.42   27.90                                
  2 Walsh, Patrick A          SO Cleveland St-LE           NT   10:09.09  
      26.76   30.09   30.89   30.80   30.93   31.34   31.36   31.11
      30.99   31.02   31.19   30.70   30.70   30.45   30.95   31.50
      30.57   30.24   29.55   27.95                                
  3 Leach, Ethan                 Valpo Swimming-IN   11:00.28   10:44.95  
      27.48   31.04   32.36   32.62   32.72   33.06   32.82   32.40
      32.51   32.73   32.98   32.44   33.05   33.40   32.35   32.45
      32.44   32.62   31.83   31.65                                
  4 Girten, Grant                Valpo Swimming-IN   11:10.44   10:58.98  
      28.46   32.05   32.26   33.13   32.97   33.15   33.33   33.44
      33.62   33.49   33.18   33.70   34.04   32.75   31.92   34.31
      34.09   34.38   32.28   32.43                                
 
Event 5  Women 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aranda, Madison L         FR Youngstown St-LE          NT    1:55.45  
      27.78   29.19   29.52   28.96                                
  2 Tamas, Liz G              SR Cleveland St-LE           NT    2:01.09  
      27.83   30.21   31.34   31.71                                
  3 van Niekerk, Stef         JR Youngstown St-LE          NT    2:01.19  
      28.59   30.78   31.41   30.41                                
  4 Robertson, Bethany L      JR Cleveland St-LE           NT    2:01.31  
      28.80   31.05   31.01   30.45                                
  5 Krebs, Paiton                Valpo Swimming-IN    2:05.17    2:02.74  
      29.05   30.70   31.39   31.60                                
  6 Czupik, Larissa           FR Cleveland St-LE           NT    2:04.21  
      28.33   30.87   32.44   32.57                                
  7 Jenny, Amanda                Valpo Swimming-IN    2:04.57    2:04.60  
      28.36   31.55   32.52   32.17                                
  8 Berry, Allie                 Valpo Swimming-IN    2:09.69    2:07.31  
      29.33   32.02   33.06   32.90                                
 -- Fowler, Laura                Valpo Swimming-IN    2:21.02   X2:21.03  
      32.78   35.79   36.72   35.74                                
 
Event 6  Men 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grant, Nathan R           SR Cleveland St-LE           NT    1:46.44  
      25.57   27.90   28.25   24.72                                
  2 Gonzalez, Mauricio A      JR Cleveland St-LE           NT    1:46.55  
      25.77   28.07   27.38   25.33                                
  3 Tolson, Robert            SO Cleveland St-LE           NT    1:47.05  
      25.39   27.38   28.00   26.28                                
  4 Morris, Terrence M        SO Cleveland St-LE           NT   x1:48.66  
      25.37   27.58   27.61   28.10                                
  5 King, Keith                  Valpo Swimming-IN    1:54.25    1:52.83  
      26.28   28.96   28.92   28.67                                
  6 Chamness, Trent              Valpo Swimming-IN    1:54.04    1:54.12  
      25.78   28.40   29.86   30.08                                
  7 Brown, Hunter                Valpo Swimming-IN    2:03.40    1:59.07  
      26.67   29.95   31.53   30.92                                
 
Event 7  Women 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dow, Ashley E             SR Youngstown St-LE          NT      59.26  
      28.30   30.96                                                
  2 Malone, Chelsea E         SR Youngstown St-LE          NT    1:03.50  
      30.81   32.69                                                
  3 Grove, Rachel M           SR Cleveland St-LE           NT    1:03.65  
      31.40   32.25                                                
  4 Rothgery, Jillian A       JR Cleveland St-LE           NT    1:03.83  
      30.79   33.04                                                
  5 Bender, Erin N            SR Cleveland St-LE           NT    1:05.39  
      31.28   34.11                                                
  6 Zaia, Vinnie                 Valpo Swimming-IN    1:09.89    1:07.04  
      32.50   34.54                                                
 
Event 8  Men 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 LaValle, Jonathon         FR Cleveland St-LE           NT      53.03  
      25.77   27.26                                                
  2 Ingledew, Adam            JR Cleveland St-LE           NT      53.97  
      26.49   27.48                                                
  3 Burton, Aidan T           SO Cleveland St-LE           NT      54.95  
      26.86   28.09                                                
  4 Penn, Max                    Valpo Swimming-IN      55.72      55.26  
      27.13   28.13                                                
  5 Mitchell, Tim                Valpo Swimming-IN      57.39      56.31  
      26.89   29.42                                                
  6 Leach, Ethan                 Valpo Swimming-IN    1:01.27    1:00.75  
      29.63   31.12                                                
  7 Villasenor, Jake             Valpo Swimming-IN    1:01.85   x1:02.18  
      29.62   32.56                                                
 
Event 9  Women 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tretter, Madisen R        SO Cleveland St-LE           NT    1:08.94  
      32.73   36.21                                                
  2 Jonsdottir, Kolbrun       FR Youngstown St-LE          NT    1:09.67  
      32.51   37.16                                                
  3 Reynolds, Hannah I        SO Youngstown St-LE          NT    1:09.90  
      33.02   36.88                                                
  4 Trimpe, Emily                Valpo Swimming-IN    1:15.80    1:12.41  
      34.18   38.23                                                
  5 Vermandere, Tara A        SO Cleveland St-LE           NT    1:12.54  
      34.06   38.48                                                
  6 Bender, Erin N            SR Cleveland St-LE           NT    1:15.45  
      34.70   40.75                                                
 
Event 10  Men 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Brittain, Phillip         SO Cleveland St-LE           NT      59.25  
      27.58   31.67                                                
  2 Tippen, Patrick           FR Cleveland St-LE           NT      59.75  
      28.53   31.22                                                
  3 Doherty, James J          SO Cleveland St-LE           NT    1:00.37  
      28.15   32.22                                                
  4 Tuinukuafe, Atolo            Valpo Swimming-IN    1:02.19    1:01.76  
      28.96   32.80                                                
  5 Strawser, Alex J          JR Cleveland St-LE           NT   x1:04.14  
      30.11   34.03                                                
  6 Mathe, Will                  Valpo Swimming-IN    1:08.40    1:06.64  
      31.06   35.58                                                
 
Event 11  Women 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aranda, Madison L         FR Youngstown St-LE          NT    2:06.75  
      29.21   32.10   33.24   32.20                                
  2 Miller, Meghan E          SO Cleveland St-LE           NT    2:10.23  
      29.55   33.10   33.58   34.00                                
  3 Segatto, Flavia              Valpo Swimming-IN    2:13.65    2:11.40  
      29.80   32.84   34.19   34.57                                
  4 Shipp, Rachel N           FR Youngstown St-LE          NT    2:14.81  
      31.29   35.08   35.23   33.21                                
  5 Turk, Jodi C              JR Cleveland St-LE           NT    2:16.19  
      30.45   34.42   35.60   35.72                                
  6 Chevalier, Kayley L       JR Cleveland St-LE           NT    2:17.82  
      30.10   35.11   36.03   36.58                                
  7 Martin, Hanna E           JR Youngstown St-LE          NT    2:30.63  
      32.11   36.53   40.01   41.98                                
  8 Fowler, Laura                Valpo Swimming-IN    2:40.40    2:34.70  
      34.79   38.75   40.77   40.39                                
 
Event 12  Men 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Castro Diaz, Gonzalo         Valpo Swimming-IN    1:56.48    1:54.63  
      25.77   29.74   29.75   29.37                                
  2 Alleman, Gage             SO Cleveland St-LE           NT    1:57.28  
      26.04   29.29   30.59   31.36                                
  3 Wethington, Grant         FR Cleveland St-LE           NT    2:00.56  
      27.33   30.46   30.84   31.93                                
  4 Zernechel, Zach              Valpo Swimming-IN         NT    2:02.08  
      27.24   31.06   31.42   32.36                                
  5 Salim, Arman                 Valpo Swimming-IN    2:04.03    2:03.97  
      27.83   30.87   32.23   33.04                                
  6 Gonzalez, Mauricio A      JR Cleveland St-LE           NT    2:06.42  
      26.80   31.16   33.42   35.04                                
 
Event 13  Women 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Janson, Jana              JR Youngstown St-LE          NT      25.18  
  2 Evans, Anna               SO Cleveland St-LE           NT      25.40  
  3 Malone, Chelsea E         SR Youngstown St-LE          NT      25.54  
  4 Jenny, Amanda                Valpo Swimming-IN      26.32      25.87  
  5 Rothgery, Jillian A       JR Cleveland St-LE           NT      26.24  
  6 van Niekerk, Stef         JR Youngstown St-LE          NT      26.34  
  7 Berry, Allie                 Valpo Swimming-IN      26.72      26.52  
  8 Cannon, Adriana G         SO Cleveland St-LE           NT      26.54  
  9 Cannon, Makenna              Valpo Swimming-IN         NT      27.29  
 -- Heffernan, Madeline       FR Cleveland St-LE           NT     X26.68  
 -- Mariani, Megan               Valpo Swimming-IN      31.13     X30.56  
 
Event 14  Men 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sikatzki, Philipp         SO Cleveland St-LE           NT      20.82  
  2 McLaughlin, Declan T      SO Cleveland St-LE           NT      21.45  
  3 Braun, Kyle                  Valpo Swimming-IN      21.96      21.96  
  4 Tolson, Robert            SO Cleveland St-LE           NT      22.05  
  5 Fausti, Jacob             FR Cleveland St-LE           NT     x22.75  
  6 Chamness, Trent              Valpo Swimming-IN      23.56      23.41  
  7 Mathe, Will                  Valpo Swimming-IN      23.41      23.67  
  8 Villasenor, Jake             Valpo Swimming-IN      24.34     x24.37  
 -- Brown, Hunter                Valpo Swimming-IN      24.91     X24.71  
 
Event 15  Women 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sposet, Samantha          JR Cleveland St-LE           NP     265.80  
  2 Scheringer, Lydia G       SO Youngstown St-LE          NP     230.93  
  3 Stelter, McKenzie L       FR Youngstown St-LE          NP     217.95  
  4 Dipman, Bailey M          SO Youngstown St-LE          NP     197.63  
  5 Glick, Bethany R          FR Youngstown St-LE          NP    x195.45  
  6 Siford, Megan K           SO Youngstown St-LE          NP    x167.55  
 
Event 16  Men 1 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Roberts, Danny            JR Cleveland St-LE           NP     282.23  
 
Event 17  Women 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orosz, Viktoria R         FR Youngstown St-LE          NT      53.07  
      25.94   27.13                                                
  2 Janson, Jana              JR Youngstown St-LE          NT      55.58  
      26.76   28.82                                                
  3 Tamas, Liz G              SR Cleveland St-LE           NT      55.74  
      26.75   28.99                                                
  4 Evans, Anna               SO Cleveland St-LE           NT      55.80  
      26.74   29.06                                                
  5 Jenny, Amanda                Valpo Swimming-IN         NT      56.09  
      26.97   29.12                                                
  6 Trimpe, Emily                Valpo Swimming-IN      57.48      56.23  
      26.88   29.35                                                
  7 van Niekerk, Stef         JR Youngstown St-LE          NT      56.39  
      27.41   28.98                                                
  8 Czupik, Larissa           FR Cleveland St-LE           NT      56.87  
      27.50   29.37                                                
  9 Berry, Allie                 Valpo Swimming-IN      57.91      58.26  
      27.90   30.36                                                
 -- Heffernan, Madeline       FR Cleveland St-LE           NT     X59.24  
      28.20   31.04                                                
 -- Zaia, Vinnie                 Valpo Swimming-IN         NT     X59.93  
      28.45   31.48                                                
 
Event 18  Men 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Grant, Nathan R           SR Cleveland St-LE           NT      47.54  
      23.12   24.42                                                
  2 Braun, Kyle                  Valpo Swimming-IN      49.97      48.89  
      23.75   25.14                                                
  3 Salim, Arman                 Valpo Swimming-IN         NT      50.82  
      24.20   26.62                                                
  4 King, Keith                  Valpo Swimming-IN      52.09      50.91  
      24.51   26.40                                                
  5 Mathe, Will                  Valpo Swimming-IN      51.45     x51.70  
      24.50   27.20                                                
 -- Brittain, Phillip         SO Cleveland St-LE           NT     X48.12  
      23.28   24.84                                                
 -- Burton, Aidan T           SO Cleveland St-LE           NT     X48.19  
      23.16   25.03                                                
 -- Heckman, Greyson P        SO Cleveland St-LE           NT     X48.36  
      23.70   24.66                                                
 -- Chamness, Trent              Valpo Swimming-IN      52.28     X52.40  
      24.78   27.62                                                
 
Event 19  Women 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dow, Ashley E             SR Youngstown St-LE          NT    2:08.76  
      29.59   32.47   33.18   33.52                                
  2 Turk, Jodi C              JR Cleveland St-LE           NT    2:11.64  
      31.36   33.36   33.67   33.25                                
  3 Gomez Barrientos, Dani       Valpo Swimming-IN         NT    2:15.57  
      31.93   35.63   34.14   33.87                                
  4 Grove, Rachel M           SR Cleveland St-LE           NT    2:15.86  
      32.06   35.43   34.51   33.86                                
  5 Rothgery, Jillian A       JR Cleveland St-LE           NT    2:16.53  
      32.49   34.46   35.06   34.52                                
  6 Malone, Chelsea E         SR Youngstown St-LE          NT    2:19.12  
      31.76   34.88   36.50   35.98                                
  7 Martin, Hanna E           JR Youngstown St-LE          NT    2:25.04  
      34.03   36.86   36.89   37.26                                
 
Event 20  Men 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Sikatzki, Philipp         SO Cleveland St-LE           NT    1:51.65  
      25.60   28.84   29.52   27.69                                
  2 Penn, Max                    Valpo Swimming-IN    2:02.98    2:05.27  
      29.23   31.54   32.43   32.07                                
  3 Leach, Ethan                 Valpo Swimming-IN    2:11.33    2:12.40  
      30.67   33.12   34.81   33.80                                
  4 Girten, Grant                Valpo Swimming-IN         NT    2:13.31  
      30.03   33.79   36.15   33.34                                
 -- LaValle, Jonathon         FR Cleveland St-LE           NT   X1:59.56  
      27.62   30.40   31.20   30.34                                
 
Event 21  Women 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Tretter, Madisen R        SO Cleveland St-LE           NT    2:28.49  
      33.71   37.42   38.31   39.05                                
  2 Cannon, Makenna              Valpo Swimming-IN         NT    2:31.02  
      34.88   38.58   38.74   38.82                                
  3 Chevalier, Kayley L       JR Cleveland St-LE           NT    2:32.18  
      34.29   38.73   39.75   39.41                                
  4 Jonsdottir, Kolbrun       FR Youngstown St-LE          NT    2:34.11  
      33.66   39.06   40.50   40.89                                
  5 Bender, Erin N            SR Cleveland St-LE           NT    2:38.25  
      35.11   40.15   41.29   41.70                                
  6 Reynolds, Hannah I        SO Youngstown St-LE          NT    2:39.64  
      34.89   40.96   41.99   41.80                                
 
Event 22  Men 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alleman, Gage             SO Cleveland St-LE           NT    2:12.39  
      30.19   33.86   33.84   34.50                                
  2 Tuinukuafe, Atolo            Valpo Swimming-IN    2:18.39    2:17.15  
      30.66   34.81   36.18   35.50                                
 -- Tippen, Patrick           FR Cleveland St-LE           NT   X2:16.25  
      31.21   34.99   35.94   34.11                                
 -- McLaughlin, Declan T      SO Cleveland St-LE           NT   X2:16.53  
      30.95   34.31   36.17   35.10                                
 -- Strawser, Alex J          JR Cleveland St-LE           NT   X2:19.22  
      31.10   35.52   36.20   36.40                                
 
Event 23  Women 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Orosz, Viktoria R         FR Youngstown St-LE          NT    4:59.99  
      27.33   29.47   29.89   30.61   30.78   30.53   30.93   30.95
      30.41   29.09                                                
  2 Robertson, Bethany L      JR Cleveland St-LE           NT    5:15.18  
      29.43   31.71   32.21   31.94   32.24   31.70   31.70   31.86
      31.72   30.67                                                
  3 Segatto, Flavia              Valpo Swimming-IN         NT    5:16.23  
      29.21   31.80   32.20   31.97   32.16   32.11   32.13   31.76
      31.85   31.04                                                
  4 McConnell, Alexandra      SO Cleveland St-LE           NT    5:19.97  
      29.24   32.23   32.23   32.57   32.43   32.38   32.77   32.67
      32.18   31.27                                                
  5 Krebs, Paiton                Valpo Swimming-IN         NT    5:23.49  
      29.83   31.97   32.02   32.43   32.44   32.54   32.86   33.20
      33.33   32.87                                                
  6 Vermandere, Tara A        SO Cleveland St-LE           NT    5:34.55  
      30.49   33.07   33.93   33.90   34.23   33.93   33.85   34.31
      33.96   32.88                                                
  7 Zaia, Vinnie                 Valpo Swimming-IN         NT    5:43.01  
      31.36   34.00   34.34   34.14   34.85   34.93   35.43   35.35
      35.63   32.98                                                
  8 Gerbrand, Katrina J       SO Youngstown St-LE          NT    5:43.46  
      30.99   34.11   34.67   34.93   35.15   35.45   35.36   34.98
      34.83   32.99                                                
 -- Mariani, Megan               Valpo Swimming-IN    5:59.19   X6:07.91  
      33.37   36.64   37.04   37.27   37.46   37.82   37.44   37.20
      37.38   36.29                                                
 
Event 24  Men 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Riordan, Kyle             JR Cleveland St-LE           NT    4:54.48  
      26.17   29.28   29.80   30.27   30.27   30.59   30.43   29.76
      29.45   28.46                                                
  2 Zernechel, Zach              Valpo Swimming-IN    5:18.40    5:16.23  
      27.79   30.70   31.78   31.71   31.91   32.27   32.52   32.57
      32.79   32.19                                                
  3 Girten, Grant                Valpo Swimming-IN    5:17.89    5:17.25  
      27.70   31.78   32.46   32.79   32.90   31.71   33.36   33.07
      32.76   28.72                                                
 -- Burton, Aidan T           SO Cleveland St-LE           NT   X5:01.50  
      26.38   29.41   30.20   31.06   31.19   31.30   31.30   31.75
      30.95   27.96                                                
 -- Morris, Terrence M        SO Cleveland St-LE           NT   X5:04.59  
      27.44   29.72   30.22   30.76   30.84   30.95   31.30   31.32
      31.44   30.60                                                
 -- Fausti, Jacob             FR Cleveland St-LE           NT   X5:16.71  
      26.77   30.11   31.73   32.22   32.52   33.38   33.67   33.40
      32.93   29.98                                                
 -- Salim, Arman                 Valpo Swimming-IN    5:04.04         DQ  
      27.38   30.39   30.69   30.84   30.95   30.78   30.67   30.66
      30.33   29.01                                                
 
Event 25  Women 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Dow, Ashley E             SR Youngstown St-LE          NT    1:00.29  
      28.03   32.26                                                
  2 Shipp, Rachel N           FR Youngstown St-LE          NT    1:00.71  
      28.21   32.50                                                
  3 Reynolds, Hannah I        SO Youngstown St-LE          NT    1:02.07  
      28.65   33.42                                                
  4 Cannon, Adriana G         SO Cleveland St-LE           NT    1:02.14  
      29.39   32.75                                                
  5 Tamas, Liz G              SR Cleveland St-LE           NT    1:02.68  
      29.22   33.46                                                
  6 Tretter, Madisen R        SO Cleveland St-LE           NT    1:03.28  
      29.74   33.54                                                
  7 Law, Rachel                  Valpo Swimming-IN         NT    1:07.27  
      31.61   35.66                                                
  8 Fowler, Laura                Valpo Swimming-IN    1:12.42    1:10.31  
      32.89   37.42                                                
 
Event 26  Men 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Castro Diaz, Gonzalo         Valpo Swimming-IN      53.73      52.05  
      24.79   27.26                                                
  2 Ingledew, Adam            JR Cleveland St-LE           NT      52.10  
      24.47   27.63                                                
  3 Gonzalez, Mauricio A      JR Cleveland St-LE           NT      52.24  
      24.77   27.47                                                
  4 Heckman, Greyson P        SO Cleveland St-LE           NT      52.66  
      25.08   27.58                                                
  5 Wethington, Grant         FR Cleveland St-LE           NT     x54.12  
      25.38   28.74                                                
  6 Mitchell, Tim                Valpo Swimming-IN      57.35      54.71  
      25.27   29.44                                                
  7 King, Keith                  Valpo Swimming-IN    1:00.09      59.88  
      27.68   32.20                                                
 
Event 27  Women 3 mtr Diving
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Stelter, McKenzie L       FR Youngstown St-LE          NP     262.73  
  2 Sposet, Samantha          JR Cleveland St-LE           NP     261.60  
  3 Siford, Megan K           SO Youngstown St-LE          NP     245.63  
  4 Dipman, Bailey M          SO Youngstown St-LE          NP     223.88  
  5 Glick, Bethany R          FR Youngstown St-LE          NP    x223.65  
  6 Scheringer, Lydia G       SO Youngstown St-LE          NP    x219.00  
 
Event 29  Women 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Aranda, Madison L         FR Youngstown St-LE          NT    4:33.01  
      29.59   31.94   36.03   34.36   41.05   40.34   30.64   29.06
  2 Gomez Barrientos, Dani       Valpo Swimming-IN    4:38.65    4:40.17  
      29.16   34.06   36.61   36.49   39.75   40.13   33.11   30.86
  3 Turk, Jodi C              JR Cleveland St-LE           NT    4:44.36  
      30.22   34.94   35.64   34.61   43.55   43.14   31.35   30.91
  4 Chevalier, Kayley L       JR Cleveland St-LE           NT    4:46.19  
      30.47   34.75   36.47   36.74   40.06   40.62   33.84   33.24
  5 Miller, Meghan E          SO Cleveland St-LE           NT    4:50.29  
      30.27   34.71   38.65   37.37   40.57   41.65   34.20   32.87
  6 Shipp, Rachel N           FR Youngstown St-LE          NT    5:04.38  
      32.09   36.74   38.90   38.02   43.51   43.94   36.13   35.05
  7 Gerbrand, Katrina J       SO Youngstown St-LE          NT    5:07.25  
      31.99   37.99   39.75   39.47   43.90   44.94   35.08   34.13
 
Event 30  Men 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                    Year School                  Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Alleman, Gage             SO Cleveland St-LE           NT    4:11.04  
      26.40   29.92   31.85   31.43   36.30   36.11   30.27   28.76
  2 Castro Diaz, Gonzalo         Valpo Swimming-IN         NT    4:12.15  
      26.03   30.16   34.24   32.74   36.82   36.66   28.57   26.93
  3 Brittain, Phillip         SO Cleveland St-LE           NT    4:14.12  
      27.08   31.19   33.59   33.21   36.44   36.38   29.31   26.92
  4 Walsh, Patrick A          SO Cleveland St-LE           NT    4:14.55  
      26.52   29.92   33.21   31.93   36.41   37.94   29.48   29.14
  5 Zernechel, Zach              Valpo Swimming-IN    4:32.85    4:28.07  
      27.51   31.94   34.64   33.94   38.55   38.24   32.17   31.08
  6 Strawser, Alex J          JR Cleveland St-LE           NT   x4:32.40  
      28.29   32.52   36.02   34.78   38.07   38.06   32.99   31.67
 
Event 31  Women 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Youngstown State University-LE  'A'                    NT    3:36.17  
     1) Janson, Jana JR                 2) Jonsdottir, Kolbrun FR         
     3) van Niekerk, Stef JR            4) Orosz, Viktoria R FR           
       26.23    55.05    25.62    53.74    25.57    54.73    25.32    52.65
  2 Cleveland State University-LE  'A'                     NT    3:42.49  
     1) Tamas, Liz G SR                 2) Czupik, Larissa FR             
     3) Evans, Anna SO                  4) McConnell, Alexandra SO        
       26.75    55.81    26.69    55.96    25.98    55.21    26.40    55.51
  3 Valparaiso University Swimming-IN  'A'            3:51.73    3:45.82  
     1) Segatto, Flavia                 2) Trimpe, Emily                  
     3) Cannon, Makenna                 4) Jenny, Amanda                  
       27.55    56.19    26.39    55.75    27.02    57.70    26.59    56.18
  4 Youngstown State University-LE  'B'                    NT    3:52.56  
     1) Malone, Chelsea E SR            2) Reynolds, Hannah I SO          
     3) Martin, Hanna E JR              4) Gerbrand, Katrina J SO         
       27.06    56.63    26.75    56.53    27.79    59.02    28.76  1:00.38
  5 Cleveland State University-LE  'B'                     NT    3:54.78  
     1) Cannon, Adriana G SO            2) Robertson, Bethany L JR        
     3) Bender, Erin N SR               4) Heffernan, Madeline FR         
       27.88    57.18    27.27    57.46    27.99  1:00.67    28.58    59.47
  6 Valparaiso University Swimming-IN  'B'                 NT    3:55.74  
     1) Berry, Allie                    2) Krebs, Paiton                  
     3) Zaia, Vinnie                    4) Law, Rachel                    
       27.96    58.35    27.43    57.77    28.19  1:00.40    28.07    59.22
 
Event 32  Men 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    School                                               Seed     Finals Points 
===============================================================================
  1 Cleveland State University-LE  'A'                     NT    3:11.65  
     1) Sikatzki, Philipp SO            2) Ingledew, Adam JR              
     3) Grant, Nathan R SR              4) McLaughlin, Declan T SO        
       21.99    46.12    22.84    48.86    23.27    49.23    22.13    47.44
  2 Cleveland State University-LE  'B'                     NT    3:14.40  
     1) Tolson, Robert SO               2) Burton, Aidan T SO             
     3) Fausti, Jacob FR                4) Riordan, Kyle JR               
       23.47    48.89    22.58    47.87    23.15    48.53    22.92    49.11
  3 Cleveland State University-LE  'C'                     NT   x3:21.18  
     1) Heckman, Greyson P SO           2) LaValle, Jonathon FR           
     3) Morris, Terrence M SO           4) Strawser, Alex J JR            
       23.43    47.90    23.58    50.32    23.56    49.21    25.11    53.75
  4 Valparaiso University Swimming-IN  'A'            3:21.57    3:22.26  
     1) Braun, Kyle                     2) Chamness, Trent                
     3) Mitchell, Tim                   4) Tuinukuafe, Atolo              
       23.87    50.23    24.22    51.85    23.52    49.68    23.48    50.50
  5 Valparaiso University Swimming-IN  'B'                 NT    3:27.24  
     1) Penn, Max                       2) King, Keith                    
     3) Mathe, Will                     4) Salim, Arman                   
       24.67    52.77    23.91    50.67    24.00    51.28    25.02    52.52
  6 Valparaiso University Swimming-IN  'C'                 NT   x3:36.74  
     1) Brown, Hunter                   2) Villasenor, Jake               
     3) Girten, Grant                   4) Leach, Ethan                   
       26.03    54.22    24.88    52.12    26.09    55.59    26.00    54.81